Aktualności

Szkolne Targi Edukacyjne 15-29 maja 2018r.

data dodania: 2018/06/04
 Już po raz kolejny  odbyły się szkolne targi edukacyjne dla gimnazjalistów i uczniów klas VII szkoły podstawowej. Ich celem było : dla uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych pomoc przy podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, natomiast  dla pozostałych uczniów zapoznanie z aktualną ofertą szkół ponagimnazjalnych  w nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019 oraz zwrócenie uwagi   na to jak ważne jest zaplanowanie swojej przyszłości edukacyjno –zawodowej.

Podczas targów uczniowie  klas II i III gimnazjum ,  realizujący projekt ,,Moja przyszłość zawodowa’’ zaprezentowali wypracowane podczas projektu prace i zadania.
 Czworo uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych uczestniczyło w turnieju motoryzacyjnym i budowlanym w Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych.  W szkole przedstawiciele szkół TEB Edukacja i Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych zaprezentowali i ofertę kształcenia w swoich szkołach . Podczas targów  w określonych godzinach aktywny był punkt doradztwa edukacyjno-zawodowego. Uczniowie klas III gimnazjum zostali poinformowani  o zasadach i harmonogramie rekrutacji  do szkół ponadgimnazjalnych.
 Uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych  wypełniali  samodzielnie lub z pomocą  pedagoga szkolnego – doradcy zawodowego podania do szkół ponadgimnazjalnych drogą elektroniczną.
 Mieli możliwość  skorzystania również  z pomocy doradczej.  Szczególnie z tej formy  pomocy skorzystali uczniowie  i rodzice uczniów niezdecydowanych, co do podjęcia tak ważnej decyzji  dotyczącej planowania dalszej edukacji oraz  imających przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania  różnych zawodów. 

GALERIA


Adresy innych stron zawarte w tekście: