Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim  
jesteś tu: strona główna    aktualności
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim
"Pamiętajcie to imię co z tęsknoty do Polski wyrosło"
Witamy w imieniu dyrekcji, nauczycieli,
pracowników, rodziców i uczniów.
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim
"Dobra szkoła, która wie...!
I o której chce się wiedzieć".

BIP

ul. Dunikowskiego 5, 66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. 95 721-36-24 | fax 95 721-39-18 | email: zso16@edu.gorzow.pl 

 
Aktualności
miesiąc:

MAJÓWKA 2018 - RELACJA

data dodania: 2018/05/20
DSC_0812 DSC_0814 IMG_6539
 
Kasztany prawie przekwitły, matury w toku, pora zatem na tradycyjną MAJÓWKĘ. Tradycyjnie również współorganizatorem imprezy był, obok ZSO nr 16, GZSN START. Odwiedzili nas goście – przyjaciele naszej szkoły: Jan Kaczanowski  -  Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego,  Janina Grzecznowska  -  Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Urzędu Miasta, Monika Józwa  -  Kierownik Referatu Społecznego Urzędu Miasta, Jerzy Jankowski  -  Przewodniczący GZSON START, Krystyna Rogacewicz  -  Dyrektor Banku Żywności oraz Krzysztof Ciuksza - absolwent Gimnazjum nr 16 - uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Rio w 2016 r. - IV miejsce w biegu na 400 m i wicemistrz świata w 2017r. w biegu na 200 i 400 m. Otwarcia imprezy dokonała wicedyrektor ZSO mgr Mirosława Iwanowska.
Program festynu był bardzo zróżnicowany i uwzględniał potrzeby wszystkich grup wiekowych. Wielkim zainteresowanie cieszyły się pompowane zamki i zjeżdżalnie, cukrowa wata, kawiarenka oferująca ciasto domowego wypieku, popisy wokalne i taneczne, loterie fantowe, konkurs strzelania z łuku i wielu innych. Na licznych stoiskach prezentowano osiągnięcia GZSN Start, Samorządu Szkolnego, Programu Erasmus+ realizowanego w ZSO 16 a także zasady zdrowego żywienia pod hasłami „Piknik Zdrowia” i „Witaminy dla rodziny”, doskonalenie umiejętności pomocy przedmedycznej. W tym roku pojawiło się nowe logo Majówki – kolorowy latawiec. Została podjęta próba ułożenia latawca z plastikowych zakrętek na asfaltowym boisku – szkoda, że zabrakło zakrętek.Swoje wyposażenie pokazali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Dla głodnych i zmęczonych czekała grochówka i kiełbaski z grilla. Reprezentanci ZSO nr 16 i Startu próbowali sił w rywalizacji w tenisie stołowym i szachach.

Festyn bardzo udany, zapraszamy w przyszłym roku

 
IMG_6554 IMG_6588 DSC_0790

Dzień bibliotek i bibliotekarzy w Oddziałach Przedszkolnych

data dodania: 2018/05/15
IMG_4844 IMG_4852 IMG_4850
 

We wtorek, 08 maja 2018 r., przedszkolaki z Grupy III zagościły w bibliotece szkolnej  z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy. Pani Jowita przeprowadziła zajęcia pod tytułem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, a przedszkolaki szukały sposobów dbania o zdrowie. Sześciolatki dobrze znały zasady zdrowego stylu życia, wymieniały: zdrowe odżywianie, uprawianie sportu, spacer na świeżym powietrzu, dbanie o higienę osobistą i ubieranie się stosownie do pogody. Przedszkolaki wysłuchały wierszy o owocach, warzywach i sporcie: „Witaminy” oraz „Jedz zdrowo”, a także odpowiadały na pytania. Brały również udział w zajęciach plastycznych. Dzieci doskonale wiedziały, jakie korzyści przynosi prawidłowe odżywianie, a jakich produktów należy unikać. Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie, dzieci otrzymały zakładki do książek, a panie cudowne laurki z okazji ich święta.

 

IMG_4848 IMG_4853

SPOTKANIE Z RODZICAMI DNIA 17 MAJA 2018 ROKU

data dodania: 2018/05/14
 Drodzy Rodzice

 W dniu zebrań z rodzicami 17 maja 2018r. w porozumieniu
z Panem Dyrektorem ustalone zostały dodatkowe spotkania dla rodziców według harmonogramu:

1.Godzina 16.30 –do około 16.45 w stołówce szkolnej odbędzie się krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas III szkoły podstawowej z Panią dyrektor Katarzyną Piechotą w sprawie doskonalenia pływania  w klasie IV.   Po tym spotkaniu odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

 

2. O godzinie 16.45- do około 17.15 w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas IV-VII SP, klas II, III oddziałów gimnazjalnych i liceum na temat ,,Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie′′- szkolenie przeprowadzą
p. Grażyna Drąg i p. Lidia Lewandowska

Po prelekcji odbędą się spotkania  z wychowawcami.

ZAPRASZAMY!!! 

strona 1/150 następna »
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...