Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

„LET’S PLAY PHYSICS - Bawmy się fizyką”.

 
 
Projekt programu międzynarodowej współpracy szkół w ramach europejskiego programu Erasmus + startuje w tym roku szkolnym w naszej szkole. Projekt adresowany jest głównie do uczniów klas gimnazjalnych naszej szkoły, a jego realizacja planowana jest na najbliższe dwa lata. Ogólne założenia projektu to rozwijanie wśród uczniów aktywnych metod uczenia się poprzez rozwiązanie problemów z wykorzystaniem doświadczeń z fizyki, przyrody, matematyki, chemii. Oprócz zabawy fizyką uczniowie uczestniczący w projekcie będą mieli doskonałą okazję rozwijania kompetencji językowych, ponieważ językiem projektu jest język angielski. Kraje partnerskie to Węgry, Turcja, Włochy, Rumunia oraz Słowacja. Działania planowane w ramach projektu to między innymi: Wieczór Młodych Naukowców, Dzień Nauki, przeniesienie laboratorium fizycznego na scenę (pokazy doświadczeń, przedstawienia), stworzenie minimuzeum naukowego oraz strony internetowej projektu, itd.

Zachęcamy gorąco wszystkich gimnazjalistów do aktywnego udziału w projekcie, a rodziców do wspierania naszych działań. Już wkrótce (18-22.10.2016) będziemy gościć w naszej szkole 15 nauczycieli z krajów partnerskich. Prosimy również rodziców naszych uczniów o wsparcie organizacji tej wizyty! Pomocy oczekiwalibyśmy np. w kwestii przygotowania potraw charakterystycznych dla odwiedzających nas krajów. Rodziców, którzy choć w minimalny sposób chcieliby włączyć się w nasze działania prosimy o zgłoszenie swojej chęci za pośrednictwem Dziennika Librus do następujących nauczycieli:
p. Hanny Florek (koordynator projektu w naszej szkole) oraz asystentów koordynatora: p. Magdy Kubiak lub p. Jacka Kiecany.

Najbardziej zaangażowani w projekt uczniowie będę mieli możliwość wyjazdu do kraju partnerskiego, a po drodze czeka mnóstwo atrakcji, twórczej działalności, nauki poprzez zabawę i doświadczenie. 15 września, w trakcie zebrań z rodzicami uczniowie mogli osobiście podziwiać eksponaty służące do eksperymentów naukowych, które wraz z obszerną informacją na temat projektu zostały zaprezentowane na specjalnie przygotowanym stanowisku przed budynkiem naszej szkoły.

UWAGA! KONKURS !!!!

Już dziś ogłaszamy konkurs dla uczniów na logo projektu. 5 najlepszych prac zostanie nagrodzonych i przejdzie do finału, w którym będziemy wybierać zwycięskie logo spośród finalistów ze wszystkich współpracujących ze sobą krajów. Zachęcamy do udziału!!! Termin dostarczania prac: 23.09 (piątek). Prace przekazujemy panu Jackowi Kiecanie lub pani Magdzie Kubiak.

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...